Google

 E-Bültenlerimiz

KATALOGLARIMIZ

dokuman


Kurumsal kataloglarımızı
görmek için tıklayınız

Kitaplara Ses Veriyoruz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ustam ve Ben 

Öğrenme aşkıyla geçti ömrümüz, aşkı öğrenemesek de…

Tarihimizin en önemli ve çalkantılı dönemlerinden biri olan 16. yüzyılda İstanbul… Hindistan’dan gelen beyaz bir fil ve onun sırlarla dolu bakıcısı: Çota ile Cihan. Filbaz aynı zamanda bir üstadın çırağı. Ustası ise Sinan. Bu toprakların yetiştirdiği en büyük mimar. Elif Şafak’ın muazzam hayal gücü ve zengin diliyle Osmanlı tarihinin derinliklerine doğru şaşırtıcı bir yolculuğa çıkıyoruz.

Karşılıksız bir aşk, iktidar kavgaları,yobazlığın ortasında yeşeren sanat ve beklenmedik bir ihanet… Bir tarafta bilime ve öğrenmeye inananlar, bir tarafta gelişmeyi durduranlar...

Ustam ve Ben, tarihi kişiliklerin, camilerin, kütüphanelerin, türbelerin, köprülerin resmigeçit yaptığı, rengârenk, canlı, sürprizlerle dolu bir dönem hikâyesi… 

Öyle bir hayal dünyası ki içindeki konular ve tartışmalar günümüze dair de çok şey söylüyor. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek, çok konuşulacak bir roman.

Yazar: Elif Şafak
Sayfa Sayısı: 480
Baskı Yılı: 2013
Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaman Tükeniyor 


Zaman en ümitsiz, en karanlık anları aydınlatan bir mucizeydi...

Bazen geçmişte bıraktığımız olayların hiç beklemediğimiz bir anda karşımıza çıkışı, bizleri ya yepyeni bir yaşama, ya da aklımızdan dahi geçirmek istemeyeceğimiz seçimlere götürür.İşte,en zor soruşturmaların üstesinden gelmeyi başaran detektif Myron Bolitar, yıllar sonra eski aşkı Emily tarafından böyle bir seçimle baş başa bırakılır. Bir çocuğun yaşama şansının kendisine bağlı olduğunu öğrendiğinde içinden çıkılması güç bir soruşturmanın ortasına düşen Myron, bir seri katilin, bir medya kurdunun ve sıra dışı bir baba-oğul ilişkisinin detaylarını aralamaya çalışır. Fakat bu zorlu süreçte ona engel olan tek şey, karşı koymakta zorlandığı zamandır.

(Tanıtım Bülteninden)

Yazar: Harlan Coben
Çevirmen: Derya Engin
Sayfa Sayısı: 432
Baskı Yılı: 2014
Dili: Türkçe
Yayınevi: Martı Yayınları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mihmandar

"Peygamber'in mihmandarı! Bir arzun varsa yapayım. Bir vasiyetin varsa yerine getireyim!"

"Ey Emîr! Sakın Allah’ın dinini bozma, müminler arasına fitne girmesine müsaade etme. Askere adalet ile muamele eyle ve düşman karşısında can kaygusu çekme.Bana gelince, senden ve senin ait olduğun şu dünyadan hiçbir şey istemediğimi bil ve herkese böylece ilan et. Şurada can oynatan cengâverlerden son arzum odur ki Azrail (a.s) bize uğradıktan sonra naaşımı Konstantiniyye surlarına yakın götürsünler.O gün savaş hattı nerede oluşursa, bedenimi o noktaya kadar taşısınlar ve orada, savaşan mücahitlerin arasında beni defneylesinler.Ta ki atlarımızın ayakları bedenimi çiğnemiş olsun, Bizans dokunamasın. Ayrıca, eğer yapabiliyorlarsa, cenazemi kendi atımın arkasında bir sedyeye bağlayıp taşısınlar.

Tıpkı Kutlu Nebiyi getiren Kusvâ’nın Medine’de bizim hanemizi bulduğu gibi o da benim için nereye gideceğini ve nerede duracağını bulacaktır."
(Tanıtım Bülteninden)

 

Yazar: İskender Pala
Yayınevi: Kapı Yayınları
Sayfa Sayısı: 400
Baskı Yılı: 2014
Dili: Türkçe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

J.R.R. Tolkienden Hobbit Resimleri (Kutulu-Numaralı Özel Baskı)

J.R.R. Tolkien Hobbit’i yazdığında, belli bir seviyede başarıya ulaşmış amatör bir sanatçıydı. Kitabı henüz taslak aşamasındayken onun için illüstrasyonlar çizmişti.

İlk Hobbit baskısı; yazarı tarafından çizilmiş on adet siyah beyar resim, iki harita, cilt ve şömiz tasarımlarıyla beraber basıldı. Sonrasında, en iyi eserlerinden birkaçını oluşturan beş adet renkli çizim daha yaptı. Hobbit'in yayımlanışının 75. yılını kutlamak üzere, yazarın bu metin için kendisi tarafından çizilmiş tüm eserleri J.R.R. Tolkien’den Hobbit Resimleri kitabında bir araya getirildi. İlgili resimler, yüzden fazla eskiz, çizimler, boyamalar, haritalar ve planların ön çalışmaları, alternatif versiyonları ve deneysel tasarımları, çizimlerin son halleriyle beraber bu kitapta okuyucuyla buluşuyor. Bu görsellerin bazıları ilk kez, bazıları ise renkli çizimleriyle ilk kez yayımlanıyor.

J.R.R. Tolkienden Hobbit Resimleri, Tolkien hakkında önde gelen uzmanlardan olan Wayne G. Hammond ve Christina Scull tarafından hazırlanmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)

Yazar: Wayne G. HammondChristina Scull
Çevirmen: M. Boran Evren
Yayınevi: İthaki Yayınları
Sayfa Sayısı: 144
Baskı Yılı: 2013
Dili: Türkçe

 

Kaynak: www.dr.com.tr