Google

 E-Bültenlerimiz

KATALOGLARIMIZ

dokuman


Kurumsal kataloglarımızı
görmek için tıklayınız

EfesanPort Türkiye Liman Seferleri Devam Ediyor

Türkiye’nin bütün limanlarını gezmeyi hedefleyen EfesanPort gezi heyeti seferini tamamlandı.  İzmir, Adana, İskenderun ve Mersin‘e yapılan ziyaretlerde hem eski dostlar ziyaret edildi, hem de mevcut rotaya yeni duraklar eklendi.

İzmir Bölgesi’nde öncelikli olarak Habaş Demir Çelik Fabrikası’ndan Suat Aslan ziyaret edildi. Bu keyifli ziyaretin ilk adımı, ülkenin demir çelik üretiminde lokomotif olan Habaş’ın, ark ocağındaki ergiyen demir kadar sıcak olan karşılaması ile başladı.

Habaş’a yapılan ziyaretin ardından Nemport Limanı’na geçen EfesanPort çalışanları, Terminal Direktörü Alp Bey‘den liman hakkında bilgiler aldı. Nemport Limanı’nın işleyişi ve çalışma programı ile ilgili bilgilerin edinilmesinin ardından; Türkiye’nin 7. büyük limanı olan Nemport Limanı gezildi.

EfesanPort gezi heyeti, inşaatını yakından takip ettiği Çandarlı Limanı, gezi heyetinin sıradaki durağı oldu.

Liman ziyaretlerinin arından Gaziemir’in yolunu tutan heyet, Zigana’da, Ege’nin gün batımına karşı yedikleri yemek görülmeye değerdi.

Ertesi gün yapılan ziyarette günümüzde sayılı kalan devlet limanlarından TCDD Alsancak Limanı ziyaret edildi. Burada Liman Müdürü Taner Yalçın ile görüşen EfesanPort gezi heyeti, hem Taner Yalçın Bey’in tecrübelerinden yararlandılar, hem de gelenekselleşen ziyaretlerine yeni bir durak eklemiş olup, çok değerli dostlar kazandılar.

İzmir ziyaretinin sona ermesiyle, yeni adres, İskenderun Bölgesi oldu. MMK Limanı’na yapılan ziyaret ile başlayan gün oldukça yoğun geçti. Liman da heyeti, Liman Müdürü Gürol Çetin ağırladı. İçilen çaylar ve kahvelerden sonra, tesis içerisinde yer alan fabrikanın satış bölümünden Mehmet Kahraman ziyaret edildi. 

Öğle yemeği öncesi Ekinciler Limanı’na geçen EfesanPort heyeti; burada Liman Müdürü Mustafa Akarca ve Operasyon Şefi Vahdet Bey ile bir araya geldiler. İskenderun körfezine karşı yenen yöresel yemekte, Yazıcı Liman Müdürü Ökkeş Kaçın da kendilerine eşlik ettik

Yemek sonrasında Limak Limanı’nda, Liman Müdürü Cem Aysel ve Operasyon Müdürü Seyit Bey ziyaret edildi. Limak Limanı’nındaki ziyaretin bitiminde EfesanPort heyeti gezisi, İsdemir Limanı ile devam etti. Sonrasında Liman Müdürü Uğur Balık ile bir araya gelindi. Kendisinin tecrübelerinden ve liman sektörünün geleceği ile ilgili öngörülerinden faydalanılmakla birlikte, hizmet verilen ortak gemilerle ilgili de fikirler beyan edildi.

Sıra akşam yemeğine geldiğinde, Niran Hanım ve Cem Vural Bey’in evine konuk olan EfesanPort gezi heyeti, burada balığın belki de en lezzetlisini yiyerek, eski dostlarıyla oldukça keyifli vakit geçirdi.

Cuma gününe geldiğinde ilk durak Mersin Tarsus’daki Şişecam Fabrikası oldu. Burada, Şişecam firmasının Tedarik Zinciri Direktörü Selma Akyol ve Lojistik Müdürü Mehmet Tarcan ile görüşüldü.  Mehmet Bey’in ikram ettiği el yapımı sıkma limonata suyunun tadı damaklarda kaldı.

Sıradaki ziyaret, Akdeniz’de hemen hemen her liman çalışanının veya denizcisinin uğradığı, Türkiye’nin en büyük limanı MersinPort oldu. Burada kendilerine, her zaman olduğu gibi misafirperverlikleriyle Mustafa Kadıoğlu ve Şule Güngör eşlik etti. Liman hakkındaki yeni bilgiler alındıktan sonra, Mustafa Bey eşliğinde saha gezisi yapıldı.

Heyetin seyahat kapanışını, Adana Ceyhan’da BTC de yaptı. Hakkı Bey’in ağırladığı EfesanPort gezi heyeti, gün batımına karşı çay-kahve içti, ardından veda yemeği yedi. Yemeğin ardından ise Hakkı Bey ile iskele ziyareti yapıldı.

EfesanPort Limanı Operasyon Müdürü Adnan Sak,  tüm limanları gezip; “iyi ilişkiler kuran tek ekip olmanın gururunu taşıyan EfesanPort yetkililerinin yeni ziyaretleri gelecek dönemlerde de devam edecektir” dedi.

Fotoğraf Galerisi